26.10.2015

Karma

Jednoduše řečeno znamená Karma příčinu a následek. Jak je to myšleno? Myšlenka je prvotní, myšlenka je tudíž příčinou všeho. Nejdříve přijde myšlenka a až poté se to, co nás napadne a na co se soustředíme, projeví v naší realitě. Přes den nás napadají tisíce myšlenek, my se ale nezaobíráme všemi. Většina z nich přijde a chvíli na to odejde. Vybereme si jich jen pár a o těch pak přemýšlíme. Vlastně se na ty věci soustředíme. Z duchovních zákonů víme, že na co se soustředíme to roste. Takže nastupuje první proces tvoření. Tím jak se na danou věc soustředíme, ať už myslíme na cokoliv, tím způsobem tvoříme svou budoucí i současnou realitu, kterou budeme zažívat v sobě i ve vnějším světě. Na základě myšlenek poté konáme.

Pokud jsou naše myšlenky a naše konání láskyplné a pozitivní, tvoříme si také pozitivní Karmu. Pokud ale jsou naše myšlenky a činy negativní, tvoříme si negativní, špatnou Karmu. Přesně to vystihuje rčení, co zasejeme také sklidíme. Nikdy nesklidíme méně nebo více než jsme sami zaseli. Hodně lidí se mylně domnívá že se jim v životě nedaří tak jak by chtěli, z toho důvodu že mají ,,špatnou karmu“. Že si ji donesli z minulého života, nebo jí mají po své rodině a dědí ji celé generace. Ano toto může být pravda, ale my můžeme Karmu změnit. Ve chvíli kdy převezmeme odpovědnost za svůj život, za své myšlení, protože pochopíme že my sami si tvoříme svou realitu, přestaneme být obětmi a začneme svůj život řídit my sami. Tady platí, čím více dobrých činů vykonáme, čím více obětavě myslíme na druhé a nezištně jim pomůžeme, tím lepší Karmu si tvoříme a naopak. Děje se tak proto že každé naše rozhodnutí přinese následky, a právě příchozí následky se nám, pokud si neuvědomujeme že my sami máme plnou odpovědnost za svůj život a své myšlení, nelíbí. Považujeme je v mnoha případech za náš trest. Vesmír ani zdroj ale nikoho netrestá. Jde mu jen o rovnováhu, takže vše co vyšleme se nám také vrátí, protože nás vždy podpoří v našem tvoření. Může se stát že jsme v minulých životech napáchali věci, které byly proti nám nebo jiným lidem. V tu chvíli nám vzniká nerovnováha. Vlastně se tomu říká Karmický dluh. Pak samozřejmě v tomto životě máme možnost svůj karmický dluh vyrovnat. Navíc nikdy na to nejsme sami. Vždy se najde někdo kdo nám pomůže, ale také si přitáhneme do života lidi, kterým ,,dlužíme“.

Vesmír udržuje ve všem rovnováhu. Pokud dodržujeme rovnováhu i my ve svém myšlení a činech, stane se naše Karma vyvážená a samozřejmě se stane vyvážený i náš život a všechny oblasti v něm. Myslím tím oblasti jako jsou vztahy, zdravotní stav, finance, naše práce a cokoliv co se nás týká. .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *